Vizyonumuz

1991 yılında Kids İdeal Anaokulunu kurmak için bir yolculuğa çıktık. 30 yıl boyunca okulumuz İstanbul’da erken çocukluk eğitiminde öncü bir kurum olmuştur.

Eğitim programımızın temelinde aktif öğrenmeyi esas alan High Scope metodoloji bulunmaktadır. High Scope metodolojisi çocuk merkezli ve aktif öğrenmeyi esas alan, bir eğitim yaklaşımıdır. Bu metodoloji çocukların kendi hızlarında ilerlemelerine alan açarken, bireysel ve özel ihtiyaçlarını da destekler.

Kids Anaokulu olarak amacımız, çocukları öğrenme materyallerini keşfetmeye teşvik ederek, öğrenmeye olan ilgilerini desteklemek; bu süreçte yetişkinlerle ve yaşıtlarıyla iletişim kurup potansiyellerini en yüksek seviyede kullanabilmelerine alan açmaktadır.

Çocuklarımızı karar alma, akademik becerileri geliştirme, fiziksel, sosyal ve duygusal açılardan gelişerek mutlu, bilinçli ve Dünya’da fark yaratan yetişkinler olma yolunda desteklemeye odaklanıyoruz.

Yıllar boyunca amacımız çocukları oyun, deneyimsel öğrenme ve keşif yollarıyla eğitmek oldu, bu yöntemle 3000’den fazla çocuğun hayatına dokunduk. Kendine güvenen, sorgulayan, dirençli, istikrarlı, seçimlerinden ve yaşamlarından memnun  genç nesiller yetişirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Çıktığımız yolculuk boyunca çocuklarımızın genel refahı, okula ve topluma uyumları bizler için hep önemli olmuştur. Sahip olduğumuz enerjiyi ve duyduğumuz heyecanı her zaman canlı tutmamızı yıllar boyunca mezun ettiğimiz çocuklarımızdan aldığımız pozitif geri bildirimler ve başarılarına tanıklık etmemiz ile sağlıyoruz. 

Sorumluluğumuzun ve misyonumuzun farkındalığıyla en iyisi için olan arayışımızı sürdürüyor ve "İyi bir başlangıç her şeye değer.” inancımızla yola devam ediyoruz.