Fiziksel Ortam

Okulumuzun Oyun Salonu, çocukların iç mekanda fiziksel gelişimlerinin desteklendiği, değişik amaçlara hizmet edebilen bahçeye alternatif bir oyun alanıdır. Çocuklar bu alanda, hayal güçlerini özgürce kullanarak, farklı oyun türlerini deneyimleme fırsatını bularak  rahatlarlar.

Okulumuzun bina ve bahçeleri konumu ve yapılandırılması sayesinde, öğretmenlere bir çok dış ortam öğrenme aktivitelerini doğal bir alanda ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak gerçekleştirebilme fırsatı vermektedir. Dış bahçeler ve kapalı oyun salonumuz, çocuklara geniş oyun alanı imkanı sağlamaktadır ve modern oyun ekipmanları ile fiziksel ve büyük kas gelişimlerini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Kaydıraklar, salıncaklar, tırmanma duvar ve üniteleri çocukların büyük kas gelişimlerini; kum havuzu yaratıcı ve aktif kum oyunları oynamasına izin vermektedir. Bahçe zamanı çocukların dış ortamda oynama ihtiyaçlarına alan açarak, açık havada rahatlayabildikleri ve enerjilerini boşaltabilecekleri ortam sağlamaktadır.

 

Ayrıca bahçemizdeki özel ekim alanında çocuklarla beraber çeşitli meyve ve sebze ekilerek, yetiştirerek çocuklara yiyeceklerin nereden geldiğini, nasıl büyüdüğünü aktarabilmekte ve onları bu konuda deneyim kazandırılmaktadır. Bu sebze-meyve ekim alanı sayesinde çocuklar mevsimsel değişikliklerle ürün ekim ve toplama sürecine bizzat katılıp, tanık olmaktadırlar.

Çocuklar yağmurlu günler dışında,  her gün okul bahçesinde oynarlar. Ebeveynlerden çocuklarını, hava şartlarına göre giydirmelerini, farklı hava durumuna göre kullanılmak üzere yedek kıyafet bırakmalarını, dışarda oyun ve öğrenme süreci için pozitif yaklaşımla heyecan yaratmalarını beklenmektedir.