Fiziksel Ortam

KIDS Oyun Salonu, çocukların iç mekanda fiziksel gelişimlerinin desteklendiği, değişik amaçlara hizmet edebilen bahçeye alternatif bir oyun alanıdır. Çocuklar bu alanda, hayal güçlerini özgürce kullanarak, farklı oyun türlerini deneyimleme fırsatını bularak  rahatlarlar.

KIDS Bahçesi, kum havuzu ile çevrelenmiş ahşap oyun üniteleri ile çocukların fiziksel gelişimlerinin desteklendiği güvenli bir alandır. Eğitim programının içinde bahçe saatleri önemli bir yer tutar. KIDS bahçesi, çocuklara enerjilerini yapıcı bir biçimde kullanmalarını sağlayarak, eğitim programının diğer süreçlerine verimli bir şekilde devam etmelerine olanak sağlar.    

KIDS sınıflarında, çocukların farklı gelişim alanlarını destekleyen iyi tanımlanmış çalışma ve oyun köşeleri mevcuttur. Her türlü eğitim araç ve gereçleri çok amaçlıdır ve tüm malzemeler uzman kadromuz tarafından uluslararası okul öncesi eğitim ürünleri standartlarında özenle seçilmiştir. Böylece çocuklar bulundukları ortamı doya doya yaşayıp deneyimleyerek kendi seçimleri doğrultusunda oyunlarını kurma ve geliştirme imkanına sahip olurlar.